جمعه 4 مهر 1399  
اخبار برگزیده
سومین همایش قرآنی تنویر سومین همایش قرآنی تنویر با حضور رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش،امیر سرتیپ دوم شیخ معاون آموزش ارتش، روسای ادارات عقیدتی سیاسی، معاونین آموزش و دیگر مسئولین در مرکز همایش‌های کوثر این سازمان برگزار شد.

سومین همایش قرآنی تنویر با حضور رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش،امیر سرتیپ دوم شیخ معاون آموزش ارتش، روسای ادارات عقیدتی سیاسی، معاونین آموزش و دیگر مسئولین در مرکز همایش‌های کوثر این سازمان برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین  فراهانی معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی ارتش گفت: سیاست سازمان این است که  که سبک زندگی قرآنی ملموس تر وارد زندگی خانواده بزرگ ارتش شود.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: در سال اول طرح، سوره مبارک حجرات  انتخاب شد  که 50هزار نفر در آن دوره  شرکت کردند و در سال دوم سوره مبارکه یوسف بود که 70 هزار نفر شرکت کننده در آن طرح حضور پیدا کردند  و امسال نیز سوره مبارکه احزاب بود که 90هزار نفر شرکت کننده داشتیم و با برنامه ریزی های صورت گرفته این حضور هر سال پررنگ تر از سال های های گذشته در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه  برای 800 نفر در این طرح هدایا در نظر گرفتیم ، یادآور شد: هدایای در نظر گرفته شده برای طرح قرآنی تنویر کمک هزینه عتبات عالیات ، کمک هزینه مشهد مقدس، کمک هزینه قم و هدایای نقدی دیگر است.

حجت الاسلام فراهانی با بیان اینکه در یگان های ارتش نیز برنامه های دیگر قرآنی برگزار می‌کنیم، خاطر نشان کرد: عنوان این طرح  بزرگ قرآنی تنویر یا سبک زندگی قرآنی اسلامی است  و مدعوین همه افراد دست اندرکار این طرح بودند  که در سطح ارتش برگزار می‌شود و در بین شرکت کنندگان نیز ازعقیدتی سیاسی های برتر نیز تقدیر می شود.

 سخنران مدعو این همایش حجت الاسلام والمسلمین قدیمی نژاد از اساتید حوزه علمیه قم با بیان اینکه کاری کنید که قرآن بیشتر وارد  زندگی شود، گفت: خود را به وسیله قرآن بیمه کنید تا سقوط نکنید.

وی با تاکید بر اینکه قرآن نورانیت و شادمانی عجیبی به همراه می آورد، ادامه داد: باید فدای قرآن شد تا عظمت پیدا کرد تا خداوند متعال ما را  در مسیر خودش هدایت کند.

حجت الاسلام قدیمی نژاد افزود:  قرآنی بودن خوب است اما مهم، قرآنی ماندن است، با قرآن باشید و با قرآن بمانید.

وی با بیان اینکه کار قرآنی باید مستمر باشد تا تاثیرات خود را نشان دهد، یادآور شد: کار قرآنی بسیار مهم  است چرا که قرآن روشن کننده است و  با بهره گیری از قرآن و آیات الهی نور آن به همه زندگی مان تابیده می شود.

در پایان این همایش از نفرات برتر این طرح توسط ریاست سازمان عقیدتی سیاسی،امیر سرتیپ دو شیخ معاون تربیت و آموزش آجا و معاون هماهنگ کننده سازمان تقدیر به عمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر